دریافت(نگاهی جامعه شناختی به مسائل بیماران کلیوی)

حجم فایل : 257.4 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 40 (به مناسبت نشست موسسه انسان شناسی و فرهنگ – با نمایش فیلم فرشته ای روی شانه ی راست من- سالن کنفرانس انجمن جامعه شناسی ایران) سینماگران هم به نوعی، کار جامعه شناختی و کار تحقیقی انجانگاهی جامعه شناختی به مسائل بیماران کلیوی|50678716|eoc34022777|
این فایل درباره ی نگاهی جامعه شناختی به مسائل بیماران کلیوی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

حجم فایل : 257.4 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 40
(به مناسبت نشست موسسه انسان شناسی و فرهنگ – با نمایش فیلم فرشته ای روی شانه ی راست من- سالن کنفرانس انجمن جامعه شناسی ایران) سینماگران هم به نوعی، کار جامعه شناختی و کار تحقیقی انجام می دهند به معنای این که حقایق زندگی اجتماعی را ماهرانه آشکار می کنند، ... گاهی خیلی بهتر از بسیاری از جامعه شناسان، به خاطر این که نگاه دقیقی دارند و هنر را نیز به مدد گرفته اند.
در متن مصاحبه ای که با خانم کارگردان-
خانم آزاده بی زارگیتی- صورت گرفته بود و در سایت انسان شناسی و فرهنگ منتشر شده، می بینیم که ایشان چقدر ماهرانه به دقایق و ظرائف نوعی تحقیق مشاهده ای ِ میدانی واقف بوده اند و در کار خودشان لحاظ کرده اند.
این که اشاره کرده اند که دوربین، در طول هفت هشت ماهی که فیلمبرداری به انجام می رسیده، به یکی از "اعضای خانواده" مبدل شده بود به خوبی گویای این مهارت و اشراف ایشان به کاری که پرداخته اند بود.
(نقل قول از مصاحبه با خانم بی زار گیتی می کنم:
«کم کم سعی کردم عضوی از خانواده باشم. ما در کنار هم غذا می‌خوردیم و من هرگز مدتی که او جلوی او بودم آب نخوردم، حتی اگر ساعت‌ها تشنه بودم، چون خوردن آب جز در مواقع دیالیز برایش ممنوع بود. سعی کردم دوربین هم مثل یکی از اعضای خانواده باشد، نه یک چشم فضول غریبه» http://www.anthropology.ir/node/11533)
به منظور هدف این سخنرانی که در ایران است، از منظر یک جامعه شناسِ پزشکی و سلامت، می خواهم ربطی میان:

مسائل "حوزه پزشکی و سلامت و بیماری و درد و رنج انسان ها " و

مسائل و عوامل اجتماعی فرهنگی جامعه برقرار کنم!

خیلی ها تصورشان این است که "بیماری" اصولاً حیطه ی تخصصی ویژه ی پزشکان است، اما واقعیت این است که در دنیای اجتماعی ِ ما:

الف- هم پزشکان به راحتی وارد حیطه ی مسائل اجتماعی می شوند و شده اند (پدیده ی پزشکی شدن medicalization )

و هم ما جامعه شناسان، ناچاریم به عواملی اجتماعی و فرهنگی بپردازیم که می توانند بر: تجربه ی بیماری،
فرایند بیمارشدن
احتمال درمان بیماری
تجربه ی دردکشیدن،
پی آمدهای روحی روانی آن،
انزوا و طرد فرد بیمار،
و از دست دادن مواهب و فرصت های زندگی و
در مجموع، مرگ و زندگی
افراد بیمار، به طور مستقیم و غیر مستقیم اثر بگذارند
.
سلامت، بیماری و تجربه ی درد،
همانطور که تولد و مرگ انسان ها
همه و همه در یک بستر اجتماعی فرهنگی متحقق می شود و کاملاً تحت تاثیر آن قرار دارد سالم به دنیا آمدن،
سالم بزرگ شدن،
سالم به زندگی ادامه دادن،
(سلامت با همه ی ابعاد جسمانی، روانی و اجتماعی اش)،
و از سوی دیگر، <br...مطالب دیگر:
📜بورس کشاورزي در سال 85 📜تحليل علمي توليد گندم📜تنظيمات كمباين📜توسعه روستايي و كارآفريني روستايي در چين📜تولید گندم📜زمان گلدهي ارقام مختلف پسته📜زودرسي پنبه📜سيب و بهره برداري اقتصادي📜سيب📜عدس📜مهندسي مواد و متالورژي📜کیوی📜ناهنجاري پا در طيور گوشتي📜نر ریزی📜پاورپوینت بررسی ساختار الگوهای اقتصاد سنجی کلان📜دانلود فایل فلش فارسی marshal me349 mt6572، فایل فلش فارسی مارشال me349 mt6572، حل مشکل هنگ لوگو ویروس،حل مشکل تصویر و تاچ،100%تست شده و تضمینی📜پاورپوینت بررسی هوش هیجانی در مدیریت 📜مقاله لاتین با ترجمه فارسی ابزار مالی برای تثبیت جریانهای نقدی آتی در 7صفحه📜مقاله لاتین همراه با ترجمه فارسی استدلال مدیران +16صفحه فارسی📜مقاله لاتین همراه با ترجمه فارسی پژوهش در عملیات +6صفحه📜شبیه سازی دینامیکی یک راکتور CSTR📜تغيير اشكال سريع و مجزاي انحرافي📜مديريت استراتژيك 📜تحقیق در مورد Artificial intelligence📜تاریخچه ای از هوش مصنوعی