دریافت(پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی)

نوع فایل: power point فرمت فایل: ppt and pptx قابل ویرایش 40 اسلاید قسمتی از متن پاورپوینت: درس 8 هویت ((من کیستم؟)) در مورد هویت چه می دانید؟ در سال گذشته خواندید، آنچه در پاسخ به پرسش((کیستی؟)) گفته می شود و شخص با آن از اشیا و افراد دیگر متمایز میپاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی|50634101|eoc34022777|دانلود رایگان پاورپوینت,قابل ویرایش,درس 8,جامعه شناسی,پایه دهم انسانی,قسمت هویت فردی و اجتماعی
این فایل درباره ی پاورپوینت درس 8 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت فردی و اجتماعی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
نوع فایل: power point


فرمت فایل: ppt and pptx


قابل ویرایش 40 اسلایدقسمتی از متن پاورپوینت:


درس 8 هویت
((من کیستم؟)) در مورد هویت چه می دانید؟
در سال گذشته خواندید، آنچه در پاسخ به پرسش((کیستی؟)) گفته می شود و شخص با آن از اشیا و افراد دیگر متمایز می گردد، هویت فرد را تشکیل می دهد. هویت با نوعی احساس مثبت یا منفی همراه است. افراد در موقعیت های گوناگون، با پرسش((کیستی؟))مواجه می شوند،یا از خودشان می پرسند: به راستی((من کیستم؟))
آیا می توانید برخی از این موقعیت ها را نام ببرید؟ افراد در پاسخ به پرسش((کیستی؟)) خودشان را معرفی می کنند و ممکن است در معرفی خود، به ویژگی هایی از این قبیل اشاره کنند: جوان، متولّد دوم اسفند 79 ، باهوش، مؤمن، گندمگون، وقت شناس، خجالتی، صبور، راست گو، ایرانی، کشاورز، روستایی و... . در جدول زیر، چهار ویژگی هویتی خود را بنویسید و اکتسابی یا انتسابی بودن، فردی یا اجتماعی بودن و ثابت یا متغیر بودن آنها را تعیین کنید. آیا هویتمان را خودمان می سازیم؟ ما در شکل گیری بعضی ویژگی های هویتی مانند مکان و زمان تولد یا دختر و پسر بودننقشی نداریم؛ ولی بسیاری از ویژگی های هویتی مانند صفات اخلاقی و روانی را خودمان شکل می دهیم یا در شکل گیری آن نقش و سهم بسیاری داریم. بعضی ویژگی ها هستند که در به دست آوردن آنها نقشی نداریم، اما می توانیم با تلاش و کوشش خود، آنها را تغییر دهیم مانند منزلتی که از طریق خانواده مان به دست می آوریم و با کنش هایمان آن را تغییر می دهیم. آیا هویتمان تغییر می کند؟ برخی از ویژگی های هویتی تغییر می کنند؛ مانند جایگاه فرد در جهان اجتماعی که تابع دانایی، توانایی، دارایی و… اوست، ولی برخی ویژگی ها تغییر نمی کنند؛ مانند زمان و مکان تولد و… . هر فردی در طول زندگی خود، تغییرات هویتی بسیاری را پشت سر می گذارد؛ مثلاً از نوزادی، کودکی، نوجوانی و جوانی یا از بی سوادی، کم سوادی، دانشمندی و فرهیختگی می گذرد؛ ولی خود میداند همان شخصی است که همۀ آن تغییرات را سپری کرده است. آیا هویت ما صرفاً اجتماعی است؟ فرد بدون ارتباط با دیگران یا عضویت در گروههای اجتماعی نمی تواند برخی ویژگی ها را داشته باشد؛ مثلاً ما تنها با عضویت در جامعۀ ایران، ایرانی محسوب می شویم؛ در حالی که زرنگی یا تنبلی، صبوری یا زودرنجی و… ویژگی های فردی ما هستند. بخوانیم و بدانیم گفته اند که یوسف را دو چیز بود بر کمال؛ یکی حُسن خلقت (جمال و زیبایی) و دیگری حسن سیرت (علم و معرفت).
خداوند، تقدیر چنان کرد که جمال وی سبب بلا گشت و علم وی سبب نجات تا عالمیان بدانند که علم نیکو به از صورت نیکو. تمرین کنید اگر بخواهید در یک وب نوشت، خود را معرفی کنید، چه می نویسید؟
((من بچۀ شاه عبدالعظیم هستم و در خانه ای به دنیا آمده و بزرگ شده ام که در هر سوراخش که سر می کردی، به یک خانواده دیگر نیز برمی خوردی. اینجانب اکنون چهل و شش سال تمام دارم. درست سی و چهار سال پیش یعنی، درسال 1336 شمسی در کلاس ششم ابتدایی مشغول درس خواندن بودم. در آن سال، انگلیس و فرانسه به کمک اسرائیل شتافتند و به مصر حمله کردند. بنده هم به عنوان یک پسر بچۀ 13 - 12 ساله، تحت تأثیر تبلیغات آن روز کشورهای عربی یک روز روی تخته سیاه نوشتم: ((خلیج عقبه از آنِ ملت عرب است)). وقتی زنگ کلاس را زدند و همه ما سر جایمان نشستیم اتفاقا آقای مدیرمان آمد تا سری هم به کلاس ما بزند.این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیزاگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.محصولات مرتبط:


پکیج پاورپوینت های درس جامعه شناسی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس چهاردهم)


پاورپوینت درس 1 جامعه شناسی پایه دهم انسانی کنش‌های ما


پاورپوینت درس 2 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پدیده‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 3 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 4 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تشریح جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 5 جامعه شناسی پایه دهم انسانی جهان‌های اجتماعی


پاورپوینت درس 6 جامعه شناسی پایه دهم انسانی پیامدهای جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 7 جامعه شناسی پایه دهم انسانی ارزیابی جهان‌های اجتماعیپاورپوینت درس 9 جامعه شناسی پایه دهم انسانی باز تولید هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 10 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تغییرات هویت اجتماعی


پاورپوینت درس 11 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 12 جامعه شناسی پایه دهم انسانی تحولات هویتی جهان اجتماعی


پاورپوینت درس 13 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانی


پاورپوینت درس 14 جامعه شناسی پایه دهم انسانی هویت ایرانیمطالب دیگر:
📌اتوماسیون-گلخانه-20-ص📌اثبات جرائم منافي عفت از نگاهي ديگر 31ص📌اثبات عسر و حرج زوجه با استناد به عرف📌اثر بخشی و اهداف سازمان22 ص📌اثر برداخت یارانه به کود شیمیایی را در مصرف غیر بهینه این نهاده و تخریب محیط زیست 27 ص📌اثر تاريخ كاشت بر سويا 14 ص📌اثر فشار بالا روی Listeria spp در مورد خصوصیات ریز ساختاری و بافت ماهی دودی 26 ص📌اثر فوتوالكتريك از ديدگاه الكترومغناطيس كلاسيك📌اثرات دیابت 36 ص📌اثرات رواني طلاق بركودكان📌اثرات زباله به محیط زیست 11 ص📌اثرات ورزش بر قلب و عروق📌اثرات ورزش در سلامت- خانم افسريان📌اثرات ورزش در سلامت📌اثر-ازت-بر-خاك-12-ص📌اثراستفاده از گوانیدینواستات به عنوان جايگزين منبع پروتئين حيواني بر عملكردجوجه های گوشتي 14 ص📌اثراستفاده-از-گوانیدینواستات-به-عنوان-جايگزين-منبع-پروتئين-حيواني-بر-عملكردجوجه-های-گوشتي-14-ص📌اثر-غلظت‌های-مختلف-اکسین-بر-روی-ریشه‌زایی-قلمه‌های-نیمه-خشبی-نارنج-و-نارنج-سه-برگ-97-ص📌اثر-فرسایش-برحاصلخیزی-خاک-18-ص📌اثر-فشار-بالا-روی-Listeria-spp-در-مورد-خصوصیات-ریز-ساختاری-و-بافت-ماهی-دودی-26-ص📌اجتماعي و فرهنگي 22ص📌اجتماعي-بودن-انسان-35-ص📌اجراى احكام و اصول سياسى اسلام 31ص📌اجراى احكام و اصول سياسى اسلام📌اجراى-احكام-و-اصول-سياسى-اسلام-31ص